| Upload Date | December 22 2025 10:30 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | MSI MS-7693 |
| Motherboard | MSI 970A-G46 (MS-7693) |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD FX-8320 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 21 Model 2 Stepping 0 |
| Base Frequency | 3.50 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 3999 MHz |
| Package | Socket AM3+ (942) |
| Codename | Vishera |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 16.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 8.00 GB |
| Transfer Rate | 1598 MT/s |
| Type | DDR3 SDRAM |
| Channels | 1 |
| Single-Core Score | 406 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
710
102.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
925
5.57 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
580
11.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
633
14.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
176
2.39 images/sec |
|
|
Clang
|
752
3.70 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
660
52.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
649
20.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
45
1.34 images/sec |
|
|
Background Blur
|
305
1.26 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
382
11.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
603
46.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
414
12.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
232
2.30 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
518
501.3 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
182
5.78 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 1529 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1219
175.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3146
19.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1778
36.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2575
59.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
757
10.3 images/sec |
|
|
Clang
|
3931
19.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
825
66.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3754
116.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
178
5.34 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1439
5.96 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2042
63.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2478
190.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1826
53.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
812
8.05 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3200
3.10 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1098
34.8 Kpixels/sec |