| Upload Date | December 22 2025 10:27 PM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | nubia NX809J |
| Model ID | nubia NX809J |
| Motherboard | canoe |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 3 part 2 revision 1 |
| Base Frequency | 3.63 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 3.63 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 4.61 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 14.88 GB |
| Single-Core Score | 3697 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3046
437.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2941
17.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3867
79.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3734
86.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3592
48.8 images/sec |
|
|
Clang
|
4401
21.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3017
241.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3264
101.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5787
173.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3516
14.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3903
121.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3880
298.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4172
122.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4409
43.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3055
2.96 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3664
116.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 11757 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7926
1.11 GB/sec |
|
|
Navigation
|
11988
72.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
13331
272.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
13851
319.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
14647
198.8 images/sec |
|
|
Clang
|
18230
89.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3714
297.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
14222
440.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
12102
362.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
10916
45.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
15273
475.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
11890
914.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
12215
358.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
11328
112.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
15131
14.6 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
12595
398.8 Kpixels/sec |