| Upload Date | December 22 2025 10:24 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | HP HP Elite Mini 800 G9 Desktop PC |
| Motherboard | HP 8AC3 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i9-14900 |
| Topology | 1 Processor, 24 Cores, 32 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 183 Stepping 1 |
| Base Frequency | 2.00 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 16 Cores |
| Maximum Frequency | 5486 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 4 |
| L3 Cache | 36.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Transfer Rate | 5586 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2626 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2668
383.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2618
15.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2732
55.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2526
58.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2476
33.6 images/sec |
|
|
Clang
|
2503
12.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2457
196.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2441
75.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2559
76.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3167
13.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3041
94.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2411
185.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2528
74.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3085
30.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2370
2.29 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2899
91.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 14185 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
9069
1.27 GB/sec |
|
|
Navigation
|
17905
107.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
18898
386.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
16050
370.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
18801
255.2 images/sec |
|
|
Clang
|
24701
121.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3352
268.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
23764
736.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
7633
228.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
12458
51.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
23410
728.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
15865
1.22 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
12838
376.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
12878
127.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
17391
16.8 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
18248
577.8 Kpixels/sec |