| Upload Date | December 22 2025 10:18 PM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Enterprise (64-bit) |
| Model | HP OMEN by HP Laptop 16-b0xxx |
| Motherboard | HP 88FD |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-11800H |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 141 Stepping 1 |
| Base Frequency | 2.30 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4592 MHz |
| Package | Socket 1787 FCBGA |
| Codename | Tiger Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 8 |
| L3 Cache | 24.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2126 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2199
315.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1610
9.70 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2280
46.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2261
52.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2140
29.0 images/sec |
|
|
Clang
|
2198
10.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2148
172.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1723
53.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2199
65.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2611
10.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2278
70.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2022
155.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2055
60.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2363
23.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2024
1.96 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2339
74.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9547 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5219
749.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
12583
75.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
8931
182.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
13353
308.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
13647
185.2 images/sec |
|
|
Clang
|
17355
85.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2651
212.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
14163
438.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5310
158.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
10660
44.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11901
370.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10136
779.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9442
277.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7292
72.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
18600
18.0 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10107
320.0 Kpixels/sec |