| Upload Date | December 22 2025 10:17 PM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Shenzhen DOKE electronic co.,LTD MP100 |
| Motherboard | Default string Default string |
| Power Plan | QuickCpuScheme |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 7430U with Radeon Graphics |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 80 Stepping 0 |
| Base Frequency | 2.30 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 4335 MHz |
| Package | Socket FP6 |
| Codename | Cezanne |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 3192 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1891 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1982
284.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1674
10.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1859
38.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1908
44.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1776
24.1 images/sec |
|
|
Clang
|
1883
9.27 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1943
155.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2023
62.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1023
30.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2574
10.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2605
81.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1800
138.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2255
66.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2248
22.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1795
1.74 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2069
65.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6968 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4766
684.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
8631
52.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6575
134.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9067
209.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
7917
107.4 images/sec |
|
|
Clang
|
9671
47.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2461
197.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
11006
341.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3059
91.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8156
33.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10050
312.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
8040
618.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7871
231.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5763
57.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
12055
11.7 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8260
261.5 Kpixels/sec |