| Upload Date | December 22 2025 10:17 PM |
| Views | 12 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | SOYO SY-B450M-D4-PRO |
| Motherboard | SOYO SY-B450M-D4-PRO |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 5500 |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 80 Stepping 0 |
| Base Frequency | 3.60 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 4237 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Cezanne |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 2660 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1860 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2025
290.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1657
9.99 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1784
36.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1852
42.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1749
23.7 images/sec |
|
|
Clang
|
1848
9.10 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1881
150.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1968
61.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
997
29.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2437
10.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2622
81.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1822
140.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2220
65.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2241
22.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1755
1.70 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2081
65.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 7993 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5581
801.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9406
56.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7596
155.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9335
215.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
9820
133.3 images/sec |
|
|
Clang
|
11704
57.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2376
190.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
13339
413.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3569
106.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
10099
41.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11652
362.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
8991
691.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9103
267.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6249
62.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
15562
15.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9591
303.7 Kpixels/sec |