| Upload Date | December 22 2025 10:16 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.1 |
| Model | iPad (11th generation) |
| Model ID | iPad15,7 |
| Motherboard | J481AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM |
| Topology | 1 Processor, 5 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 1.14 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 3 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 5.78 GB |
| Single-Core Score | 1496 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1479
212.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1548
9.33 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1951
39.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1394
32.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1316
17.9 images/sec |
|
|
Clang
|
1908
9.39 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1289
103.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1433
44.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1367
40.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1065
4.41 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1790
55.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1639
126.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1547
45.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2100
20.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1223
1.18 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1259
39.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 3100 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2996
430.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3825
23.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3768
77.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3029
69.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3134
42.5 images/sec |
|
|
Clang
|
4277
21.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1573
125.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3492
108.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2130
63.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2231
9.23 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4453
138.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2944
226.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3637
106.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3845
38.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2949
2.85 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3285
104.0 Kpixels/sec |