| Upload Date | December 22 2025 10:15 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Enterprise Insider Preview (64-bit) |
| Model | Microsoft Corporation Virtual Machine |
| Motherboard | Microsoft Corporation Virtual Machine |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Xeon E5-2697 v4 |
| Topology | 1 Processor, 1 Core, 2 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 79 Stepping 1 |
| Base Frequency | 4.63 GHz |
| Cluster 1 | 1 Core |
| Maximum Frequency | 2752 MHz |
| Package | Socket 2011 LGA |
| Codename | Broadwell-E/EP |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 256 KB x 1 |
| L3 Cache | 45.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 4.00 GB |
| Transfer Rate | 199 MT/s |
| Type | EDO RAM |
| Single-Core Score | 795 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
795
114.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
900
5.42 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
957
19.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
824
19.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
653
8.86 images/sec |
|
|
Clang
|
835
4.11 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
798
63.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
900
27.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
312
9.33 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1015
4.20 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1281
39.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
677
52.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
916
26.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
768
7.62 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
880
851.8 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
887
28.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 928 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
652
93.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1228
7.40 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1021
20.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1078
24.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
760
10.3 images/sec |
|
|
Clang
|
1039
5.12 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
828
66.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1096
33.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
338
10.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1110
4.59 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1462
45.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
893
68.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1012
29.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1231
12.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1139
1.10 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1029
32.6 Kpixels/sec |