| Upload Date | December 22 2025 10:15 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPhone 17 |
| Model ID | iPhone18,3 |
| Motherboard | V57AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.25 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.49 GB |
| Single-Core Score | 3603 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3201
459.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3035
18.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3800
77.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3375
77.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3313
45.0 images/sec |
|
|
Clang
|
4387
21.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3357
268.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3081
95.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5579
167.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3594
14.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3691
114.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4008
308.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3827
112.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3865
38.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3042
2.94 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3199
101.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9164 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7510
1.05 GB/sec |
|
|
Navigation
|
10638
64.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10066
206.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9136
210.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10281
139.5 images/sec |
|
|
Clang
|
12579
62.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3933
314.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
9976
309.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
9939
297.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9396
38.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10835
337.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
9254
711.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10350
303.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9582
95.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
8976
8.69 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8729
276.4 Kpixels/sec |