| Upload Date | December 22 2025 10:13 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 15 |
| Model | Xiaomi 13T Pro |
| Model ID | Xiaomi 23078PND5G |
| Motherboard | corot |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 1 part 3406 revision 0 |
| Base Frequency | 2.00 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 2.00 GHz |
| Cluster 2 | 3 Cores @ 3.00 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.35 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.08 GB |
| Single-Core Score | 1254 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1125
161.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
949
5.72 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1478
30.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1370
31.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1203
16.3 images/sec |
|
|
Clang
|
1485
7.31 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1224
98.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1347
41.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1348
40.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1180
4.88 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1429
44.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1012
77.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1363
40.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1250
12.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1026
993.1 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1388
43.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 3537 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2755
395.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
4093
24.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
5070
103.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
4954
114.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
4347
59.0 images/sec |
|
|
Clang
|
5060
24.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1257
100.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
4406
136.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3176
95.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2766
11.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3824
119.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2643
203.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3493
102.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3108
30.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3894
3.77 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4158
131.6 Kpixels/sec |