| Upload Date | December 22 2025 10:13 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Professionnel (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. B650M AORUS ELITE AX ICE |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. B650M AORUS ELITE AX ICE |
| Power Plan | Utilisation normale |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 9600X |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 26 Model 68 Stepping 0 |
| Base Frequency | 3.90 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 5434 MHz |
| Codename | Granite Ridge |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 6 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 5986 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 3388 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3268
469.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2957
17.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3493
71.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3223
74.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3198
43.4 images/sec |
|
|
Clang
|
3109
15.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3361
269.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3054
94.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3586
107.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4518
18.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3909
121.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3711
285.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3764
110.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3881
38.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2758
2.67 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3422
108.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 15326 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
10740
1.51 GB/sec |
|
|
Navigation
|
16759
101.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
15136
309.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
16767
386.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
19853
269.4 images/sec |
|
|
Clang
|
21338
105.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4431
354.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
20579
637.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
11050
330.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
19295
79.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
22051
686.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
19069
1.47 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
16032
470.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
13175
130.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
22806
22.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
17918
567.3 Kpixels/sec |