| Upload Date | December 22 2025 10:09 PM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Ubuntu 24.04.3 LTS |
| Model | MSI MS-7818 |
| Motherboard | MSI Z87 MPOWER (MS-7818) |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-4670K |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 60 Stepping 3 |
| Base Frequency | 3.80 GHz |
| Cluster 1 | 0 Cores |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 15.56 GB |
| Single-Core Score | 1069 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1166
167.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1495
9.01 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1470
30.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1407
32.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1002
13.6 images/sec |
|
|
Clang
|
1517
7.47 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1280
102.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1399
43.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
426
12.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1096
4.54 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1501
46.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
966
74.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
679
19.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
780
7.74 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
810
783.3 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
700
22.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 2001 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
645
92.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2592
15.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1722
35.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1257
29.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1207
16.4 images/sec |
|
|
Clang
|
1622
7.99 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
809
64.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1406
43.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1234
36.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4333
17.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5625
175.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3190
245.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3717
109.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4378
43.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
5698
5.51 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5311
168.2 Kpixels/sec |