| Upload Date | December 22 2025 10:05 PM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPad (11th generation) |
| Model ID | iPad15,7 |
| Motherboard | J481AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM |
| Topology | 1 Processor, 5 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 3.45 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 3 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 5.78 GB |
| Single-Core Score | 2675 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2687
385.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2734
16.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2748
56.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2585
59.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2364
32.1 images/sec |
|
|
Clang
|
3382
16.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2455
196.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2471
76.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2280
68.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2197
9.09 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3112
96.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3180
244.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2937
86.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3431
34.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2175
2.10 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2725
86.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6276 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5753
826.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7574
45.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7127
145.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6296
145.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
6308
85.6 images/sec |
|
|
Clang
|
8433
41.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2864
229.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6696
207.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4890
146.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5532
22.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8527
265.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
6776
521.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6814
200.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7708
76.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
6372
6.17 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6745
213.6 Kpixels/sec |