| Upload Date | December 22 2025 10:05 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 IoT (64-bit) |
| Model | LENOVO 30E1A3FECW |
| Motherboard | LENOVO 1046 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen Threadripper PRO 5975WX |
| Topology | 1 Processor, 32 Cores, 64 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 8 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.60 GHz |
| Cluster 1 | 32 Cores |
| Maximum Frequency | 4540 MHz |
| Package | Socket sWRX8 |
| Codename | Chagall |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 32 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 32 |
| L2 Cache | 512 KB x 32 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 4 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 127.85 GB |
| Transfer Rate | 2926 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2098 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2277
327.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1930
11.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2155
44.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2073
47.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1909
25.9 images/sec |
|
|
Clang
|
2046
10.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2018
161.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2122
65.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1152
34.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2867
11.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2850
88.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2294
176.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2473
72.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2586
25.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1894
1.83 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2272
71.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 18096 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
10483
1.47 GB/sec |
|
|
Navigation
|
20632
124.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
18482
378.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
19143
441.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
26351
357.6 images/sec |
|
|
Clang
|
46664
229.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2617
209.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
39366
1.19 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
8444
252.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
12064
49.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
25812
803.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
19333
1.49 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
20535
602.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
12981
128.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
74093
71.7 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
20570
651.3 Kpixels/sec |