| Upload Date | December 22 2025 10:04 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Dell Inc. Vostro 3020 SFF |
| Motherboard | Dell Inc. 08VX12 |
| Power Plan | Equilibrado |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-13700 |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 24 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 183 Stepping 1 |
| Base Frequency | 2.10 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 5087 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 12 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 12 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 3 |
| L3 Cache | 30.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 3192 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 1 |
| Single-Core Score | 2693 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2694
386.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2623
15.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2410
49.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2552
58.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2597
35.2 images/sec |
|
|
Clang
|
2670
13.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2735
219.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2669
82.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2602
77.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3349
13.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3316
103.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2689
206.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2584
75.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2751
27.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2603
2.52 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2733
86.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9134 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3402
488.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
11793
71.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6286
128.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9494
219.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
9962
135.2 images/sec |
|
|
Clang
|
26454
130.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3375
270.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
23685
733.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4084
122.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
10673
44.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8611
268.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
16134
1.24 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
9058
265.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4772
47.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
28343
27.4 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8813
279.0 Kpixels/sec |