| Upload Date | December 22 2025 03:00 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPad Pro 11-inch (M4) |
| Model ID | iPad16,3 |
| Motherboard | J717AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M4 |
| Topology | 1 Processor, 9 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.41 GHz |
| Cluster 1 | 3 Cores |
| Cluster 2 | 6 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.29 GB |
| Single-Core Score | 3764 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3297
473.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3392
20.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3659
74.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3522
81.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3503
47.5 images/sec |
|
|
Clang
|
4297
21.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3367
269.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3216
99.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5707
170.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3785
15.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3871
120.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4463
343.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4180
122.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4515
44.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2965
2.87 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3497
110.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 13874 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
10696
1.50 GB/sec |
|
|
Navigation
|
14346
86.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
15243
312.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
14467
333.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
16741
227.2 images/sec |
|
|
Clang
|
20812
102.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4383
351.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
16555
513.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
14416
431.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
14194
58.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
17619
548.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
13027
1.00 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
16426
482.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
14982
148.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
15952
15.4 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
14503
459.2 Kpixels/sec |