| Upload Date | December 22 2025 03:00 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPhone 14 Pro |
| Model ID | iPhone15,2 |
| Motherboard | D73AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A16 Bionic |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 3.46 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 5.53 GB |
| Single-Core Score | 2689 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2691
386.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2711
16.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2717
55.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2576
59.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2348
31.9 images/sec |
|
|
Clang
|
3364
16.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2522
201.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2498
77.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2350
70.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2376
9.83 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3007
93.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3289
252.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3056
89.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3146
31.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2159
2.09 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2800
88.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 7168 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6137
881.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
8449
50.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7659
156.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
7675
177.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
7747
105.1 images/sec |
|
|
Clang
|
10519
51.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3157
252.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
8109
251.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5749
172.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6628
27.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9582
298.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
7610
585.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7862
230.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7211
71.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
7158
6.93 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7775
246.2 Kpixels/sec |