| Upload Date | December 22 2025 03:00 PM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. TUF GAMING B650-PLUS WIFI |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 9800X3D |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 26 Model 68 Stepping 0 |
| Base Frequency | 4.70 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 5251 MHz |
| Codename | Granite Ridge |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 8 |
| L3 Cache | 96.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 4788 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 3198 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3131
449.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3048
18.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3281
67.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3040
70.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2937
39.9 images/sec |
|
|
Clang
|
2881
14.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3021
241.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2897
89.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3342
100.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4172
17.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3659
113.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3644
280.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3581
105.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3503
34.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2509
2.43 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3469
109.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 16193 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
12257
1.72 GB/sec |
|
|
Navigation
|
18669
112.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
13376
273.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
20180
465.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
22501
305.4 images/sec |
|
|
Clang
|
25067
123.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3831
306.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
25612
793.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
13249
396.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
20037
82.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
21887
681.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
22369
1.72 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
17529
514.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9694
96.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
25545
24.7 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
14632
463.3 Kpixels/sec |