| Upload Date | December 22 2025 03:00 PM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 18.5 |
| Model | iPhone 15 Pro |
| Model ID | iPhone16,1 |
| Motherboard | D83AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A17 Pro |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 3.78 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.50 GB |
| Single-Core Score | 2948 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2924
420.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2842
17.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2897
59.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2870
66.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2679
36.4 images/sec |
|
|
Clang
|
3613
17.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2748
220.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2780
86.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2447
73.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2557
10.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3483
108.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3573
274.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3315
97.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3744
37.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2523
2.44 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2991
94.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 7206 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5986
859.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
8548
51.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7804
159.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
7767
179.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
7916
107.4 images/sec |
|
|
Clang
|
9833
48.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3166
253.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
8011
248.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5791
173.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6356
26.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9877
307.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
7881
605.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8003
234.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7463
74.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
7878
7.62 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7620
241.3 Kpixels/sec |