| Upload Date | December 22 2025 03:00 PM |
| Views | 1 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Samsung Galaxy S23 |
| Model ID | samsung SM-S911N |
| Motherboard | kalama |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 1 part 3406 revision 0 |
| Base Frequency | 2.02 GHz |
| Cluster 1 | 3 Cores @ 2.02 GHz |
| Cluster 2 | 4 Cores @ 2.80 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.36 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 6.91 GB |
| Single-Core Score | 1977 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1714
246.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1575
9.49 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2502
51.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2297
53.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1938
26.3 images/sec |
|
|
Clang
|
2508
12.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1930
154.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1964
60.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2008
60.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1801
7.45 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2323
72.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1659
127.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2008
58.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1928
19.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1578
1.53 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2016
63.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5375 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3717
533.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
5839
35.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7560
154.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
7512
173.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
6046
82.0 images/sec |
|
|
Clang
|
7131
35.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2145
171.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6878
213.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4284
128.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4473
18.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7440
231.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4085
314.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5576
163.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5193
51.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
6241
6.04 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6190
196.0 Kpixels/sec |