| Upload Date | December 22 2025 03:00 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Xiaomi 25053RT47C |
| Model ID | Xiaomi 25053RT47C |
| Motherboard | sun |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3458 revision 1 |
| Base Frequency | 2.02 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores @ 2.02 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 2.80 GHz |
| Cluster 3 | 3 Cores @ 3.01 GHz |
| Cluster 4 | 1 Core @ 3.21 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 10.97 GB |
| Single-Core Score | 2028 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1819
261.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1780
10.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2343
48.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2324
53.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1879
25.5 images/sec |
|
|
Clang
|
2439
12.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2003
160.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1962
60.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2185
65.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1942
8.04 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2230
69.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1879
144.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2104
61.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1930
19.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1518
1.47 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2172
68.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6749 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4798
689.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7343
44.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9874
202.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9632
222.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
8024
108.9 images/sec |
|
|
Clang
|
7537
37.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2310
185.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
9128
282.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4965
148.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5865
24.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8729
271.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5821
447.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7426
217.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5908
58.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
8452
8.18 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9084
287.6 Kpixels/sec |