| Upload Date | December 22 2025 02:59 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | realme RMX5200 |
| Model ID | realme RMX5200 |
| Motherboard | canoe |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 3 part 2 revision 1 |
| Base Frequency | 3.63 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 3.63 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 4.61 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 14.79 GB |
| Single-Core Score | 3698 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3119
447.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3195
19.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3787
77.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3713
85.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3579
48.6 images/sec |
|
|
Clang
|
4369
21.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3044
243.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3229
100.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5722
171.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3352
13.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3850
119.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3922
301.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4083
119.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4470
44.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3043
2.94 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3601
114.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 11283 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7753
1.09 GB/sec |
|
|
Navigation
|
12048
72.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
12623
258.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
13050
301.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
13620
184.8 images/sec |
|
|
Clang
|
16920
83.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3604
288.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
13732
425.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
11550
345.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9929
41.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
15009
467.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
11834
909.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11621
341.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10806
107.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
14730
14.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
12346
390.9 Kpixels/sec |