| Upload Date | December 22 2025 02:59 PM |
| Views | 1 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7E49 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. MPG X870E CARBON WIFI (MS-7E49) |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 9950X |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 32 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 26 Model 68 Stepping 0 |
| Base Frequency | 4.30 GHz |
| Cluster 1 | 16 Cores |
| Maximum Frequency | 5705 MHz |
| Codename | Granite Ridge |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 16 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 2 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Transfer Rate | 5196 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 3417 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3351
481.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2762
16.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3495
71.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3287
75.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3320
45.1 images/sec |
|
|
Clang
|
3253
16.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3393
271.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3165
98.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3593
107.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4546
18.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3952
123.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3639
279.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3858
113.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3696
36.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2864
2.77 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3416
108.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 19469 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
10471
1.47 GB/sec |
|
|
Navigation
|
21581
130.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
15900
325.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
19300
445.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
27207
369.2 images/sec |
|
|
Clang
|
42393
208.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4333
347.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
44793
1.36 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
10786
322.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
19051
78.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
23298
725.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
28932
2.22 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
21212
622.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
12543
124.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
56196
54.4 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
19566
619.5 Kpixels/sec |