| Upload Date | December 22 2025 02:59 PM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. B650M GAMING WIFI6E |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. B650M GAMING WIFI6E |
| Power Plan | Driver Booster Power Plan |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 7600X |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 97 Stepping 2 |
| Base Frequency | 4.70 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 5233 MHz |
| Package | Socket AM5 (LGA1718) |
| Codename | Raphael |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 6 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 5188 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 1 |
| Single-Core Score | 2933 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3031
435.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2698
16.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2780
56.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2587
59.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2897
39.3 images/sec |
|
|
Clang
|
2920
14.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2936
235.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2764
85.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2960
88.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3502
14.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3626
112.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3115
239.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3106
91.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3216
31.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2518
2.44 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2875
91.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 11452 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6925
994.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
13785
83.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9446
193.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
12442
286.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
15775
214.1 images/sec |
|
|
Clang
|
19507
96.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3870
309.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
18595
576.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
7795
233.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
14196
58.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
14179
441.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
14953
1.15 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
11850
347.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7248
71.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
20582
19.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10885
344.6 Kpixels/sec |