| Upload Date | December 22 2025 02:59 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. B760M G P WIFI DDR4 |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. B760M G P WIFI DDR4 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-12700 |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores, 20 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 151 Stepping 2 |
| Base Frequency | 2.10 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 4788 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Alder Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 10 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 10 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 2 |
| L3 Cache | 25.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 2660 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2540 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2351
337.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2345
14.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2477
50.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2497
57.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2444
33.2 images/sec |
|
|
Clang
|
2463
12.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2525
202.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2465
76.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2474
74.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3238
13.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2979
92.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2412
185.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2455
72.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2915
28.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2415
2.34 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2737
86.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 11542 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5246
753.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
13918
83.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11316
231.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
13921
321.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
15192
206.2 images/sec |
|
|
Clang
|
21297
104.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3226
258.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
21674
671.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6288
188.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
13370
55.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
14129
439.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
14910
1.15 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
12245
359.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7813
77.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
24640
23.8 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
13036
412.8 Kpixels/sec |