| Upload Date | December 22 2025 02:58 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.1 |
| Model | iPhone 15 Plus |
| Model ID | iPhone15,5 |
| Motherboard | D38AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A16 Bionic |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 3.46 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 5.53 GB |
| Single-Core Score | 2577 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2532
363.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2722
16.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2736
56.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2536
58.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2307
31.3 images/sec |
|
|
Clang
|
3346
16.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2321
185.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2357
73.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2121
63.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2082
8.61 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2981
92.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3040
233.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2762
81.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3306
32.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2146
2.08 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2577
81.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6327 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5770
828.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
8422
50.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7476
153.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6661
153.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
6857
93.1 images/sec |
|
|
Clang
|
8045
39.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2604
208.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
7033
217.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4997
149.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5755
23.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8922
277.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
6917
531.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7062
207.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5309
52.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
6755
6.54 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6818
215.9 Kpixels/sec |