| Upload Date | December 22 2025 02:57 PM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Dell Inc. OptiPlex 5040 |
| Motherboard | Dell Inc. 0R790T |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-6500 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 94 Stepping 3 |
| Base Frequency | 3.19 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 3598 MHz |
| Package | Socket 1151 LGA |
| Codename | Skylake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 24.00 GB |
| Transfer Rate | 1596 MT/s |
| Type | DDR3 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1201 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1006
144.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1350
8.14 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1180
24.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1344
31.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1044
14.2 images/sec |
|
|
Clang
|
1198
5.90 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1232
98.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1330
41.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
568
17.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1747
7.23 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1809
56.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1065
81.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1228
36.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1557
15.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1058
1.02 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1503
47.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 3374 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1869
268.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
4031
24.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3719
76.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
4614
106.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3411
46.3 images/sec |
|
|
Clang
|
4445
21.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1509
120.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
4577
141.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1493
44.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5483
22.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5356
166.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2910
223.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3643
106.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3951
39.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3896
3.77 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4601
145.7 Kpixels/sec |