| Upload Date | December 22 2025 02:54 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 18.7 |
| Model | iPhone 16 Pro Max |
| Model ID | iPhone17,2 |
| Motherboard | D94AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A18 Pro |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.04 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.45 GB |
| Single-Core Score | 3494 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3122
448.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3092
18.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3315
67.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3243
74.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3335
45.3 images/sec |
|
|
Clang
|
3943
19.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3176
254.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2996
92.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5434
162.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3437
14.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3616
112.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4119
316.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3803
111.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4181
41.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2793
2.70 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3215
101.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8513 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6914
992.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9463
57.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
8866
181.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8281
191.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
9677
131.3 images/sec |
|
|
Clang
|
11071
54.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3635
291.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
9046
280.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
10114
302.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8415
34.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10638
331.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
8772
674.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9519
279.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8741
86.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
8939
8.65 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8766
277.5 Kpixels/sec |