| User | Ryz |
| Upload Date | December 22 2025 02:54 PM |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | GenMachine MiniPC-4700U |
| Motherboard | RenoirBoards D6D01-Mini |
| Power Plan | Atlas Power Scheme |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 4700U |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | AuthenticAMD Family 23 Model 96 Stepping 1 |
| Base Frequency | 2.00 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4181 MHz |
| Package | Socket FP6 |
| Codename | Renoir |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 2 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 3192 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1547 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1708
245.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1555
9.37 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1512
31.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1627
37.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1475
20.0 images/sec |
|
|
Clang
|
1610
7.93 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1357
108.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1691
52.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
843
25.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2182
9.03 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2218
69.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1221
93.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1644
48.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1903
18.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1601
1.55 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1535
48.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6315 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4514
648.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7593
45.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6463
132.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
7843
180.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
7313
99.3 images/sec |
|
|
Clang
|
8655
42.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1635
130.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
9829
304.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3194
95.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8439
34.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9776
304.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
6307
484.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7164
210.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5982
59.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
10132
9.80 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7948
251.6 Kpixels/sec |