| Upload Date | December 22 2025 02:50 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.3 |
| Model | iPhone 15 Plus |
| Model ID | iPhone15,5 |
| Motherboard | D38AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A16 Bionic |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 3.46 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 5.53 GB |
| Single-Core Score | 2708 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2690
386.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2736
16.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2717
55.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2592
59.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2365
32.1 images/sec |
|
|
Clang
|
3371
16.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2539
203.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2500
77.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2319
69.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2357
9.76 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3147
97.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3365
258.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3001
88.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3342
33.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2183
2.11 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2816
89.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 7018 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6419
921.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
8573
51.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7820
160.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
7452
171.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
7381
100.2 images/sec |
|
|
Clang
|
10002
49.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2953
236.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
7610
235.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5339
159.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6204
25.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9569
297.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
7386
567.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7520
220.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7851
77.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
7294
7.06 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7627
241.5 Kpixels/sec |