| Upload Date | December 22 2025 02:50 PM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPhone 17 Pro Max |
| Model ID | iPhone18,2 |
| Motherboard | V54AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.25 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.42 GB |
| Single-Core Score | 3146 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2620
376.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2740
16.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3096
63.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3118
71.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2774
37.6 images/sec |
|
|
Clang
|
3462
17.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2904
232.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2652
82.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4802
143.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3233
13.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3083
95.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4148
318.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3494
102.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3673
36.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2612
2.53 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2959
93.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9845 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8157
1.14 GB/sec |
|
|
Navigation
|
10530
63.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10614
217.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
10021
231.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10784
146.4 images/sec |
|
|
Clang
|
13963
68.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3775
302.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
10496
325.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
11676
349.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
10185
42.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11303
351.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10402
799.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11099
325.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10352
102.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
10425
10.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9804
310.4 Kpixels/sec |