| Upload Date | December 22 2025 02:47 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7C52 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. B450M-A PRO MAX II (MS-7C52) |
| Power Plan | Ultimate Performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 5600G |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 80 Stepping 0 |
| Base Frequency | 4.69 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 4687 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Cezanne |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 24.00 GB |
| Transfer Rate | 3590 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2048 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2120
304.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1877
11.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2003
41.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2097
48.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1934
26.3 images/sec |
|
|
Clang
|
1990
9.80 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2016
161.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2184
67.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1136
34.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2806
11.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2791
86.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1847
142.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2476
72.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2499
24.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1969
1.91 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2290
72.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8047 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5051
725.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
8662
52.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7127
145.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9522
219.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
9952
135.1 images/sec |
|
|
Clang
|
11893
58.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2566
205.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
14495
449.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3737
111.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
11276
46.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11647
362.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
9217
708.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9335
273.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5913
58.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
15088
14.6 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10072
318.9 Kpixels/sec |