| Upload Date | December 22 2025 02:47 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.1 |
| Model | iPhone 14 Pro |
| Model ID | iPhone15,2 |
| Motherboard | D73AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A16 Bionic |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 3.46 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 5.53 GB |
| Single-Core Score | 2517 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2495
358.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2571
15.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2582
52.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2453
56.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2248
30.5 images/sec |
|
|
Clang
|
3224
15.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2256
180.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2333
72.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2096
62.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2080
8.61 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2950
91.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3008
231.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2780
81.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3235
32.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2078
2.01 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2555
80.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6365 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5555
797.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7719
46.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6832
139.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6416
148.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
6331
85.9 images/sec |
|
|
Clang
|
8923
43.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2718
217.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
7196
223.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5014
150.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5797
24.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8835
274.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
6859
527.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7118
208.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7305
72.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
6805
6.58 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6999
221.6 Kpixels/sec |