| Upload Date | December 22 2025 02:41 PM |
| Views | 1 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 15 |
| Model | Xiaomi Poco F7 |
| Model ID | Xiaomi 25053PC47G |
| Motherboard | sun |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3458 revision 1 |
| Base Frequency | 2.02 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores @ 2.02 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 2.80 GHz |
| Cluster 3 | 3 Cores @ 3.01 GHz |
| Cluster 4 | 1 Core @ 3.21 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 10.97 GB |
| Single-Core Score | 1959 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1745
250.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1491
8.99 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2242
45.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2254
52.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1875
25.5 images/sec |
|
|
Clang
|
2304
11.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1867
149.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2003
62.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2159
64.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1951
8.08 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2279
70.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1701
130.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2114
62.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1815
18.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1588
1.54 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2150
68.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6063 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4262
612.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
5679
34.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
8423
172.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8477
195.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
7287
98.9 images/sec |
|
|
Clang
|
7702
37.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2116
169.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
8275
256.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4885
146.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5082
21.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8041
250.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4715
362.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6821
200.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5538
55.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
7563
7.32 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8289
262.5 Kpixels/sec |