| Upload Date | December 22 2025 02:38 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Enterprise Insider Preview (64-bit) |
| Model | Microsoft Corporation Virtual Machine |
| Motherboard | Microsoft Corporation Virtual Machine |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Xeon E5-2697 v4 |
| Topology | 1 Processor, 1 Core, 2 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 79 Stepping 1 |
| Base Frequency | 4.59 GHz |
| Cluster 1 | 1 Core |
| Maximum Frequency | 2655 MHz |
| Package | Socket 2011 LGA |
| Codename | Broadwell-E/EP |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 256 KB x 1 |
| L3 Cache | 45.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 4.00 GB |
| Transfer Rate | 199 MT/s |
| Type | EDO RAM |
| Single-Core Score | 790 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
796
114.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
911
5.49 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
951
19.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
825
19.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
640
8.68 images/sec |
|
|
Clang
|
850
4.19 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
800
64.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
912
28.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
303
9.06 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1019
4.22 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1212
37.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
702
54.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
901
26.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
752
7.46 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
858
830.3 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
869
27.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 919 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
670
96.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1244
7.49 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1010
20.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1067
24.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
766
10.4 images/sec |
|
|
Clang
|
1004
4.95 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
779
62.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1092
33.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
338
10.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1095
4.53 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1452
45.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
890
68.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1002
29.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1185
11.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1095
1.06 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1036
32.8 Kpixels/sec |