| Upload Date | December 22 2025 02:37 PM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 (64-bit) |
| Model | MECHREVO YAOSHI Series |
| Motherboard | MECHREVO YAOSHI Series-X6AR55xY |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core Ultra 9 275HX |
| Topology | 1 Processor, 24 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 198 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.09 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 16 Cores |
| Maximum Frequency | 5287 MHz |
| Package | Socket 1851 LGA |
| Codename | Arrow Lake |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 12 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 12 |
| L2 Cache | 3.00 MB x 3 |
| L3 Cache | 36.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Single-Core Score | 2918 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2671
383.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2593
15.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3172
64.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2781
64.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2846
38.6 images/sec |
|
|
Clang
|
2815
13.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3226
258.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2784
86.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2803
83.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3335
13.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3206
99.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2897
222.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3022
88.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3295
32.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2467
2.39 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3252
103.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 22155 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
11554
1.62 GB/sec |
|
|
Navigation
|
26975
162.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
24318
497.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
24929
574.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
30353
411.9 images/sec |
|
|
Clang
|
46126
227.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4080
326.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
38848
1.18 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
14350
429.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
21103
87.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
30181
939.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
26095
2.01 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
20218
593.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
17660
175.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
49210
47.6 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
26863
850.5 Kpixels/sec |