| User | mtsrdr |
| Upload Date | December 22 2025 02:37 PM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.2 (Build 25C56) |
| Model | MacBook Air (13-inch, 2025) |
| Model ID | Mac16,12 |
| Motherboard | Mac16,12 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M4 |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores |
| Identifier | Apple M4 |
| Base Frequency | 4.42 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 6 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Single-Core Score | 3686 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3123
448.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3142
18.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3525
72.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3449
79.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3427
46.5 images/sec |
|
|
Clang
|
4196
20.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3436
275.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3200
99.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5678
169.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3807
15.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4003
124.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4257
327.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4291
125.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4107
40.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2936
2.84 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3479
110.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 15090 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
10791
1.51 GB/sec |
|
|
Navigation
|
15241
91.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
16524
338.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
16699
385.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
18460
250.5 images/sec |
|
|
Clang
|
23483
115.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4604
368.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
18768
581.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
15102
451.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
16270
67.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
19937
620.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
14340
1.10 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
18159
532.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
13370
132.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
18566
18.0 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
16453
520.9 Kpixels/sec |