| Upload Date | December 22 2025 02:37 PM |
| Views | 11 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 (64-bit) |
| Model | ASUSTeK COMPUTER INC. TX Gaming FX608LM_FX608LM |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. FX608LM |
| Power Plan | Turbo |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core Ultra 9 275HX |
| Topology | 1 Processor, 24 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 198 Stepping 2 |
| Base Frequency | 2.70 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 16 Cores |
| Maximum Frequency | 5386 MHz |
| Package | Socket 1851 LGA |
| Codename | Arrow Lake |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 12 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 12 |
| L2 Cache | 3.00 MB x 3 |
| L3 Cache | 36.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Single-Core Score | 2864 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2616
375.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2470
14.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2928
59.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2706
62.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2986
40.5 images/sec |
|
|
Clang
|
2874
14.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3191
255.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2819
87.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2820
84.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3344
13.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3086
96.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2776
213.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3009
88.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2897
28.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2547
2.46 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3103
98.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 19138 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
9417
1.32 GB/sec |
|
|
Navigation
|
22775
137.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
19977
409.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
22936
529.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
26247
356.2 images/sec |
|
|
Clang
|
40228
198.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4085
327.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
35533
1.08 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
11471
343.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
18583
76.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
24493
762.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
22516
1.73 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
17925
526.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
13779
136.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
44841
43.4 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
22436
710.4 Kpixels/sec |