| Upload Date | December 22 2025 02:37 PM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 15 |
| Model | samsung SM-A055M |
| Model ID | samsung SM-A055M |
| Motherboard | a05m |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 3 part 3338 revision 1 |
| Base Frequency | 1.80 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 1.80 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 2.00 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 3.58 GB |
| Single-Core Score | 405 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
371
53.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
470
2.83 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
547
11.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
543
12.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
447
6.07 images/sec |
|
|
Clang
|
505
2.49 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
455
36.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
515
16.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
216
6.47 images/sec |
|
|
Background Blur
|
312
1.29 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
483
15.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
142
10.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
469
13.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
370
3.68 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
470
455.0 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
378
12.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 923 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
739
106.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1352
8.15 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1366
28.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1288
29.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1231
16.7 images/sec |
|
|
Clang
|
1287
6.34 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
412
33.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1646
51.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
353
10.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
442
1.83 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1450
45.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
541
41.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
935
27.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
780
7.74 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1511
1.46 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
952
30.2 Kpixels/sec |