| Upload Date | December 22 2025 02:37 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Xiaomi 15 |
| Model ID | Xiaomi 24129PN74C |
| Motherboard | sun |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 3 part 1 revision 4 |
| Base Frequency | 3.53 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 3.53 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 4.32 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 14.76 GB |
| Single-Core Score | 2807 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2361
339.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2345
14.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2992
61.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3026
69.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2912
39.5 images/sec |
|
|
Clang
|
3553
17.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1951
156.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2762
85.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3103
92.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2566
10.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2965
92.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3056
234.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3463
101.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3204
31.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2643
2.56 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2774
87.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8618 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5867
842.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9591
57.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10095
206.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
10759
248.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10734
145.7 images/sec |
|
|
Clang
|
13590
66.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2269
181.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
11306
350.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
7187
215.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
7545
31.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11400
354.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
8915
685.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9517
279.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8034
79.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
11665
11.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10138
321.0 Kpixels/sec |