| Upload Date | December 22 2025 02:37 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | LENOVO 21M5CTO1WW |
| Motherboard | LENOVO 21M5CTO1WW |
| Power Plan | Ausbalanciert |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 7735HS |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 68 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.20 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4781 MHz |
| Package | Socket FP7 |
| Codename | Rembrandt |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 4788 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2009 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2110
303.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1790
10.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1836
37.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2033
46.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1940
26.3 images/sec |
|
|
Clang
|
2122
10.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2094
167.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2200
68.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1095
32.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2763
11.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2713
84.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1757
135.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2411
70.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2310
22.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1954
1.89 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2185
69.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 7116 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4058
582.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
8059
48.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6916
141.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8560
197.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
8198
111.3 images/sec |
|
|
Clang
|
10717
52.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2547
204.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
11673
361.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3192
95.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8095
33.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9898
308.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
8476
651.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8532
250.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5966
59.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
14558
14.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8557
270.9 Kpixels/sec |