| Upload Date | December 22 2025 02:36 PM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPhone 13 Pro |
| Model ID | iPhone14,2 |
| Motherboard | D63AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A15 Bionic |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 3.23 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 5.53 GB |
| Single-Core Score | 2400 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2424
348.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2380
14.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2357
48.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2414
55.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2138
29.0 images/sec |
|
|
Clang
|
3122
15.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2217
177.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2222
68.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2015
60.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2012
8.33 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2809
87.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2894
222.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2572
75.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3107
30.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1961
1.90 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2377
75.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5769 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4815
691.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7083
42.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6135
125.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6029
139.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
6431
87.3 images/sec |
|
|
Clang
|
8392
41.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2571
205.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
5806
179.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4402
131.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5433
22.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8051
250.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
6307
484.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6256
183.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5976
59.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
6442
6.23 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6222
197.0 Kpixels/sec |