| Upload Date | December 22 2025 02:36 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Xiaomi 15 |
| Model ID | Xiaomi 24129PN74G |
| Motherboard | sun |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 3 part 1 revision 4 |
| Base Frequency | 3.53 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 3.53 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 4.32 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 10.86 GB |
| Single-Core Score | 2990 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2434
349.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2406
14.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3355
68.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3148
72.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3036
41.2 images/sec |
|
|
Clang
|
3938
19.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2546
203.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2891
89.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3222
96.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2643
10.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3033
94.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3149
242.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3555
104.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3364
33.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2786
2.70 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2870
90.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9097 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6093
875.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9777
58.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10978
224.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
10029
231.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
11118
150.9 images/sec |
|
|
Clang
|
14829
73.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2893
231.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
11933
369.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
7719
231.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
7847
32.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11779
366.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
9195
707.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10029
294.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8224
81.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
12413
12.0 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10446
330.7 Kpixels/sec |