| Upload Date | December 22 2025 02:34 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.2 (Build 25C56) |
| Model | MacBook Pro (14-inch, 2024) |
| Model ID | Mac16,8 |
| Motherboard | Mac16,8 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M4 Pro |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores |
| Identifier | Apple M4 Pro |
| Base Frequency | 4.51 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 24.00 GB |
| Single-Core Score | 3589 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3134
450.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3033
18.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3469
71.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3329
76.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3240
44.0 images/sec |
|
|
Clang
|
3955
19.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3327
266.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3123
96.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5503
164.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3763
15.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3925
122.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4217
324.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4317
126.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3852
38.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2897
2.80 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3439
108.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 18724 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
14276
2.00 GB/sec |
|
|
Navigation
|
17071
102.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
24866
509.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
20210
466.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
24908
338.0 images/sec |
|
|
Clang
|
32327
159.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4646
372.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
25184
780.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
19261
576.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
17952
74.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
25583
796.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
17704
1.36 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
24646
723.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9879
98.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
24741
23.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
23335
738.9 Kpixels/sec |