| Upload Date | December 22 2025 02:34 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows Server 2022 Standard Evaluation (64-bit) |
| Model | GIGABYTE R182-Z91-00 |
| Motherboard | GIGABYTE MZ92-FS0-00 |
| Power Plan | Equilibrado |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD EPYC 7763 |
| Topology | 2 Processors, 128 Cores |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 1 Stepping 1 |
| Base Frequency | 2.45 GHz |
| Cluster 1 | 64 Cores |
| Maximum Frequency | 2421 MHz |
| Package | Socket SP5 (6096) |
| Codename | Milan |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 64 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 64 |
| L2 Cache | 512 KB x 64 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 8 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 255.86 GB |
| Transfer Rate | 3198 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 8 |
| Single-Core Score | 806 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
862
123.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
860
5.18 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
911
18.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
788
18.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
704
9.55 images/sec |
|
|
Clang
|
754
3.71 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
737
59.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
778
24.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
420
12.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1074
4.45 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
909
28.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
891
68.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
983
28.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1223
12.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
707
684.3 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
875
27.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6693 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5502
790.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7990
48.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7377
151.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8067
186.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
9108
123.6 images/sec |
|
|
Clang
|
17477
86.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
960
76.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
9758
302.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4048
121.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3983
16.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8881
276.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5953
457.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6781
199.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7916
78.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
14793
14.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7800
247.0 Kpixels/sec |