| Upload Date | December 22 2025 02:33 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | samsung SM-S731B |
| Model ID | samsung SM-S731B |
| Motherboard | s5e9945 |
| Governor | energy_aware |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3458 revision 1 |
| Base Frequency | 1.96 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 1.96 GHz |
| Cluster 2 | 3 Cores @ 2.59 GHz |
| Cluster 3 | 2 Cores @ 2.90 GHz |
| Cluster 4 | 1 Core @ 3.21 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.04 GB |
| Single-Core Score | 1233 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1063
152.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1023
6.17 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1429
29.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1369
31.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1604
21.8 images/sec |
|
|
Clang
|
1509
7.43 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1153
92.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1099
34.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1404
42.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1074
4.45 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1347
41.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1161
89.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1210
35.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1066
10.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
853
825.0 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1447
45.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5751 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3428
492.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
5200
31.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6181
126.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6230
143.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
5861
79.5 images/sec |
|
|
Clang
|
9858
48.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1967
157.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
8537
264.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5454
163.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6026
24.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8914
277.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4911
377.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6394
187.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5048
50.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
7437
7.20 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8252
261.3 Kpixels/sec |