| Upload Date | December 22 2025 02:33 PM |
| Views | 1 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPhone 17 Pro Max |
| Model ID | iPhone18,2 |
| Motherboard | V54AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.25 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.42 GB |
| Single-Core Score | 3989 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3435
493.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3427
20.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3917
80.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
4007
92.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3587
48.7 images/sec |
|
|
Clang
|
4466
22.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3638
291.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3382
104.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6083
182.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3928
16.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4036
125.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4966
381.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4262
125.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4773
47.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3358
3.25 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3677
116.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10443 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
9140
1.28 GB/sec |
|
|
Navigation
|
11480
69.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11666
238.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
10737
247.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
11111
150.8 images/sec |
|
|
Clang
|
14170
69.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4356
348.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
10563
327.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
11852
354.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
10340
42.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
12327
383.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
11274
866.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11304
331.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
11025
109.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
10850
10.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10291
325.9 Kpixels/sec |