| Upload Date | December 22 2025 02:32 PM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Google Pixel 9a |
| Model ID | Google Pixel 9a |
| Motherboard | tegu |
| Governor | sched_pixel |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3458 revision 1 |
| Base Frequency | 1.95 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 1.95 GHz |
| Cluster 2 | 3 Cores @ 2.60 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.10 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.39 GB |
| Single-Core Score | 1755 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1557
223.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1585
9.55 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2088
42.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1957
45.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1617
21.9 images/sec |
|
|
Clang
|
2270
11.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1696
135.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1752
54.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1890
56.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1605
6.64 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1971
61.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1516
116.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1745
51.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1705
16.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1272
1.23 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1905
60.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 4485 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3290
472.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
5166
31.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6278
128.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
5930
136.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
5350
72.6 images/sec |
|
|
Clang
|
6343
31.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1570
125.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6057
187.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3768
112.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3662
15.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6019
187.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3369
259.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4221
123.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4066
40.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
4913
4.75 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5454
172.7 Kpixels/sec |