| Upload Date | December 22 2025 02:32 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.2 (Build 25C56) |
| Model | MacBook Air (13-inch, 2025) |
| Model ID | Mac16,12 |
| Motherboard | Mac16,12 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M4 |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores |
| Identifier | Apple M4 |
| Base Frequency | 4.41 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 6 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Single-Core Score | 3799 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3251
466.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3310
19.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3735
76.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3531
81.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3551
48.2 images/sec |
|
|
Clang
|
4316
21.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3475
278.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3259
101.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5818
174.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3778
15.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4104
127.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4444
341.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4381
128.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4380
43.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2994
2.90 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3535
111.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 15360 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
11018
1.55 GB/sec |
|
|
Navigation
|
15543
93.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
17208
352.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
16526
381.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
18932
256.9 images/sec |
|
|
Clang
|
24113
118.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4616
369.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
19073
591.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
15181
454.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
16304
67.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
20501
637.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
14909
1.15 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
18620
546.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
13777
136.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
18762
18.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
16604
525.7 Kpixels/sec |