| Upload Date | December 22 2025 02:32 PM |
| Views | 1 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 18.7.3 |
| Model | iPhone 15 Pro Max |
| Model ID | iPhone16,2 |
| Motherboard | D84AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A17 Pro |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 3.78 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.48 GB |
| Single-Core Score | 3016 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2926
420.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2868
17.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2874
58.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3153
72.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2687
36.5 images/sec |
|
|
Clang
|
3634
17.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2784
222.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2805
86.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2493
74.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2740
11.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3544
110.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3798
292.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3486
102.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3800
37.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2533
2.45 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3078
97.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 7836 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6345
911.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
8955
54.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
8176
167.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8699
200.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
8603
116.8 images/sec |
|
|
Clang
|
11049
54.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3442
275.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
8839
273.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6438
192.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
7069
29.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10431
324.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
8553
657.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8731
256.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8105
80.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
8386
8.11 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8530
270.1 Kpixels/sec |